Kristjan Randalu ja Bodek Janke annavad ainsa kontserdi Tallinnas!

Pianist ja helilooja Kristjan Randalu toob vaid üheks õhtuks Tallinna oma duo Grupa Janke Randalu koos trummari ja multiinstrumentalisti Bodek Jankega, kellega on koostöö kestnud juba rohkem kui 25 aastat.

Muusikud kohtusid esmakordselt keskkoolis Saksamaal, hiljem jätkasid ühiselt õpinguid New Yorgis. Värskes kavas on keskmes jazzistandardite töötlused, kõlab aga ka juba läbi aastakümnete mängitud omalooming. Jazzisõbral on ainulaadne võimalus kogeda maailma jazzilavadel aktiivsete muusikute erakordset energiat, loovust ja virtuoossust.

Duo annab kontserdi reedel, 10. augustil kell 20 Philly Joe's jazziklubis.

Koosseis
Kristjan Randalu (Eesti) – klaver
Bodek Janke (Poola-Saksamaa) – löökpillid

Rahvusvaheliselt vaieldamatult aktiivseim eesti jazzmuusik KRISTJAN RANDALU on elanud Saksamaal, Inglismaal ja USAs. Ta esineb aktiivselt maailma olulisematel kontserdilavadel ja festivalidel. Muu hulgas on kontserdid viinud teda Carnegie Halli ning rahvusvaheliste koosseisudega maailma väärikamatele jazzifestivalidele nii Euroopas kui ka näiteks Põhja-Aafrikas ja Aasias. Randalu koostööpartnerite hulka kuuluvad ka jazzimaailmas suunanäitajatena tuntud saksofonist Dave Liebman, trummar Ari Hoenig, kitarristid Nguyên Lê ja Ben Monder, Tuneesia udi-virtuoos Dhafer Youssef ja dirigent Kristjan Järvi. Randalu muusikat kuuleb enam kui 35 helikandjal. Tänavu ilmus plaadifirma ECM Records alt tema autoriplaat Absence.

Trummar ja perkussionist BODEK JANKE on pärit poola-vene muusikute perest ning on elanud Saksamaal ja USAs. Tema koostööpartnerite hulka kuuluvad Gilad Hekselman, Dave Liebman, Billy Harper, Ben Monder, Dave Binney ja Saksamaa põhilised raadio-bigbändid WDR Köln, NDR Hamburg ja HR Frankfurt. Janke on esinenud klubides ja saalides nagu Carnegie Hall, Kennedy Center, Iridium, Smalls, Kölni Filharmoonia ja festivalidel Pariisis, Stuttgartis, Moersis and Almatys. Turneed on teda viinud läbi Euroopa, USA, Türgi, Maroko ja Venemaa. Peale kohtumist oma guru Pandit Samir Chatterjee'ga New Yorgis on ta nüüdseks üle kümne aasta keskendunud India klassikalisele muusikale ja tablale.