Kristjan Randalu ja Bodek Janke annavad ainsa kontserdi Tallinnas!

Pianist ja helilooja Kristjan Randalu toob vaid üheks õhtuks Tallinna oma duo Grupa Janke Randalu koos trummari ja multiinstrumentalisti Bodek Jankega, kellega on koostöö kestnud juba rohkem kui 25 aastat.

Muusikud kohtusid esmakordselt keskkoolis Saksamaal, hiljem jätkasid ühiselt õpinguid New Yorgis. Värskes kavas on keskmes jazzistandardite töötlused, kõlab aga ka juba läbi aastakümnete mängitud omalooming. Jazzisõbral on ainulaadne võimalus kogeda maailma jazzilavadel aktiivsete muusikute erakordset energiat, loovust ja virtuoossust.

Duo annab kontserdi reedel, 10. augustil kell 20 Philly Joe's jazziklubis.

Koosseis
Kristjan Randalu (Eesti) – klaver
Bodek Janke (Poola-Saksamaa) – löökpillid

Rahvusvaheliselt vaieldamatult aktiivseim eesti jazzmuusik KRISTJAN RANDALU on elanud Saksamaal, Inglismaal ja USAs. Ta esineb aktiivselt maailma olulisematel kontserdilavadel ja festivalidel. Muu hulgas on kontserdid viinud teda Carnegie Halli ning rahvusvaheliste koosseisudega maailma väärikamatele jazzifestivalidele nii Euroopas kui ka näiteks Põhja-Aafrikas ja Aasias. Randalu koostööpartnerite hulka kuuluvad ka jazzimaailmas suunanäitajatena tuntud saksofonist Dave Liebman, trummar Ari Hoenig, kitarristid Nguyên Lê ja Ben Monder, Tuneesia udi-virtuoos Dhafer Youssef ja dirigent Kristjan Järvi. Randalu muusikat kuuleb enam kui 35 helikandjal. Tänavu ilmus plaadifirma ECM Records alt tema autoriplaat Absence.

Trummar ja perkussionist BODEK JANKE on pärit poola-vene muusikute perest ning on elanud Saksamaal ja USAs. Tema koostööpartnerite hulka kuuluvad Gilad Hekselman, Dave Liebman, Billy Harper, Ben Monder, Dave Binney ja Saksamaa põhilised raadio-bigbändid WDR Köln, NDR Hamburg ja HR Frankfurt. Janke on esinenud klubides ja saalides nagu Carnegie Hall, Kennedy Center, Iridium, Smalls, Kölni Filharmoonia ja festivalidel Pariisis, Stuttgartis, Moersis and Almatys. Turneed on teda viinud läbi Euroopa, USA, Türgi, Maroko ja Venemaa. Peale kohtumist oma guru Pandit Samir Chatterjee'ga New Yorgis on ta nüüdseks üle kümne aasta keskendunud India klassikalisele muusikale ja tablale.

 

AUGUST 2018 KAVA

PJ-august_fb.jpg

Kuigi selle kuu kõige tähtsam päev Philly Joe’s on 23. august, sest siis avame vägeva pauguga klubi viienda hooaja, jagub erilisi kontserte terveks kuuks!

Juba täna kell 20.00 on laval Soome pianist ja helilooja Alexi Tuomarila oma uue koosseisuga LITHIUM. Kitarril portugalist pärit Andre Fernandes, kes on muuhulgas koos mänginud nii Lee Konitzi kui Avishai Coheniga.

Järgmine nädal toob Philly’sse neli superbändi neljal järjestikusel õhtul. Teisipäeval, 7. augustil on hea meel tervitada maagilist Anna Pärnoja oma muusikute ja uue muusikaga – ANNA KANEELINA.

Kolmapäeval, 8. augustil on laval RAIMOND MÄGI TRIO, kes seekord on kampa võtnud ka Austriast pärit bassklarnetisti Siegmar Brecheri. Ette kantakse nii uut kui vana!

Neljapäeval, 9. augustil on meil kauged külalised Belgiast ja Fääri saartelt – DUO BEERTEN/FINSSON. Värsked Skandinaavia folgirütmid lubavad kõigil puusa nõksuma panna!

Reede, 10. august on väga eriline – võõrustame superduot GRUPA JANKE RANDALU. Kristjan Randalu ja Bodek Janke loomingus, kes muuseas on koos mänginud juba üle 25 aasta, põimub kokku meeste kodumaade folkloor jazzi ja improvisatsiooniga.

Reede, 17. augustil kuuleme traditsioonilisemat jazzi ALEKSANDER PAAL BALLADS TRIO ettekandel – tabavad interpretatsioonid jazzistandarditest ja just eriti ballaadidest.

Laupäeval, 18. augustil otse Taanist, noored ja vihased, kes toovad Tallinnasse funki, gruuvi ja isegi ühe oreli – BANDINGO!

Kalendrisse märge kirja – neljapäeval, 23. augustil avame Philly Joe viienda hooaja vägeva pauguga, laval meie oma REIGO AHVEN TRIO feat. JUKKA ESKOLA! Tulge tähistage koos meiega!

Laupäeval, 25. augustil saab Kultuuriöö raames kuulata lausa kahte kontserti järjest! Kell 19.00 ALEKSEI RÕBALKIN TRIO Venemaalt ja kell 20.00 meie gruuviorkester TRUMP CONCEPTION.

Augustikuu lõpetab soliidselt, 31. augustil, WEEKEND GUITAR TRIO. Kolme kitarri ja elektroonika segu pakub nii maalilisemaid helimaastike kui käredat rokki.

Augustikuus klubi avatud alates tund enne kontserti. Piletid müügil soodsama hinnaga www.ticketer.ee keskonnas ja veidi kallima hinnaga uksel. Lisaks tavapiletile saab igale kontserdile soetada ka toetajapileti hinnaga 20€, millega toetad Eesti jazzi kultuuri ja Philly Joe’d!

Kõik üritused nüüd ühes kohas leiatavad ka uue kuue saanud kodukal www.phillyjoes.com!