Philly Joe's jazziklubi toob Eestisse kaks jazzinstrumentalistide maailmatippu –  Jesse van Ruller & Seamus Blake!

Neljapäeval, 25. oktoobril kell 20.00 astuvad Philly Joe's jazziklubi lavale kaks suurepärast jazzinstrumentalisti Jesse van Ruller ja Seamus Blake!


Jesse van Rullerit, keda peetakse Hollandi jazzkitarri tõeliseks tipuks, on kiitnud mitmed maailmakuulsad kolleegid nagu näiteks Pat Metheny, Jim Hall ja John Scofield. 

Seamus Blake’i tuntakse kui suurepäraste komponisti ja teda peetakse üheks parimaks nüüdisjazzi instrumentalistiks. Blake on mänginud Antonio Sanchez’e Migration Band ja John Scofield’i Quiet Bandi koosseisudes ning kuuel Mingus Big Bandi albumil, millest ka kõik on olnud nomineeritud Grammyle. 

Jesse van Rulleri mitmetest albumitest kahel, „Circles“ (2003) ja „Views“ (2006), astub üles ka saksofonist Seamus Blake, kusjuures mõlemad on pärjatud maineka Thelonious Monki auhinnaga. Seekordne tuur viib bändi lisaks Eestile ka Rootsi, Taani ja Hollandisse, esitusele tulevad nii uued teosed kui ka vanemad kompositsioonid „Circles“ ja „Views“ albumitelt. Kvartetti kuuluvad veel suurepärane Rootsi kontrabassist Daniel Franck ja noor Läti trummitalent Ivars Arutyunyan. 

„Alluding to funk, soul, as well as a number of modern jazz styles, guitarist Jesse van Ruller’s quartet functions in a space of its own making that is outside of any familiar category. Despite the presence of the leader’s electric guitar, the band maintains an essentially traditional acoustic jazz sound. Van Ruller and tenor saxophonist Seamus Blake are virtuosos who never try to show off or stand out.“ (– All About Jazz)

Kontsert toimub neljapäeval, 25. oktoobril kell 20.00 Philly Joe’s jazziklubis. Vaata eventi SIIT!

Philly Joe’s jazziklubi avab oma viienda hooaja tiheda kontsertprogrammiga!

Pressiteade 06.09.2018

Philly Joe’s jazziklubi avab oma viienda hooaja tiheda kontsertprogrammiga!

Philly Joe’s viies hooaeg toob 7. septembril esimesena lavale põhjanaabrite new jazz’i ja indie mõjutustega kvarteti LINEAR JOHN. Kontserdi teeb eriti eriliseks asjaolu, et ansambli eestvedaja ja laulja mängib ka väga harva lavalaudadel näha olevat baritonsaksofoni. 

Teisipäev on traditsiooniliselt jazziklubi jämmipäev ning ka sel hooajal võõrustame just teisipäeviti kolme erinevat jämmisarja. Koos klubiga viiendat sünnipäeva tähistav TUESDAY JAM SESSION on õhtu täis armsaks saanud jazzihitte ja menukaid standardeid. Meie hea koostööpartner Metsis Gin rõõmustab ka sel hooajal Tuesday Jam Sessioni raames Gin Tonicu sõpru 1=2 pakkumisega. PHILLY JOE’S BLUES JAM kutsub jämmima kõiki bluusisõpru ning üllatusena võib sel hooajal lavalt leida ka Hammondi oreli! FUNK ’N SOUL JAM paneb jala tatsuma ja puusa nõksuma kõigil souli ja funki fännidel. Jämmiõhtud avab sümboolselt majabänd, peale mida on Philly Joe’s lava vaba kõigile muusikutele. Pill selga ja jämmile!

September toob peale kuuma suve lõpuks jahutavad sügistuuled ning tulemata ei jää ka Sügisjazz. 12. septembril esitlevad Sügisjazzi raames oma värsket ja põhjamaist plaati „Sabaga täht“ väga hinnatud muusikud JAAK SOOÄÄR, ARA YARALYAN ja MARKKU OUNASKARI. 

Nädalasse mahub ka teine plaadiesitlus – 14. septembril tervitame oma lavalaudadel Soome meistrit SID HILLEt oma trioga F#, kes koos erikülaliste LAURA PÕLDVERE ja IVI RAUSIga on valmis saanud Viljandis salvestatud albumiga „The Wannsee Punk“. 

Kuu keskel kohtame lõunanaabreid Lätist, kes tulevad 19. septembril klubisse erilise projektiga LISTEN. Tegemist on kvartetiga, kus solisti kanda on laulu asemel hoopis inglise keelne spoken word. Talle loovad vastava muusikalise atmosfääri Läti parimad muusikud. 

Klubi viienda sünnipäeva puhul tegime oma publikule kingituse uue kontserdisarja „Pimekontsert“ näol. PIMEKONTSERT_01 toimub juba 20. septembril ning müstilisele kontserdile tuleb pilet osta esinejat teadmata – see selgub alles laval! Philly Joe programmijuht Lauri Kadalipp garanteerib, et sarja raames tuuakse klubisse esinema Eesti ja välismaa kõige erilisemad ning publiku poolt väga armastatud artistid. 

Kuu lõpusirgel esitleme noori ja juba tuntust kogunud Eesti lauljannasid. 21. septembril astub koos oma ansambliga üles JANA KÜTT ning 22. septembril MAARJA AARMA grupiga MA. 

23.septembril leiab aset Eesti esimene trummifestival TALLINN DRUM FESTIVAL 2018. Festivali raames toimuvad nelja erineva koosseisu kontserdid ning trummijutud, õhtut viivad läbi Tanel Ruben ja Borka Hess.

Septembri viimasel nädalal võõrustame free jazz artiste Taanist! 26. septembril esinev TWELVE TONE BALLADS TRIO loob kõlaliselt ja emotsionaalselt helisid, mis tekitavad põnevust igas kuulajas! 

28.septembril on esmakordselt Philly Joe’s ajaloos võimalik osaleda meie juures maleturniiril! Turniiri korraldaja on WILLIAM SUVANNE „CHESS ’N JAZZ“ ansambel Soomest, kes esitlevad oma uut malemängust inspireeritud plaati. Rohkem infot turniiri kohta leiab www.chessnjazz.com või kirjutades meile info@phillyjoes.com. 

Esimesele sügiskuule paneb punkti suurejooneline kontsert TIIT LAUK ALL STARS ansambli esituses 29. septembril. Ansambli koosseisu kuuluvad muuseas ka legendaarsed Els Himma ja Lembit Saarsalu ning üheskoos tehakse kummardus heliloojale George Gershwin tema 120. sünniaastapäeva puhul. 

Alates septembrist on klubi avatud iga nädal T-L kl 17.00-23.00. Piletid müügil soodsama hinnaga www.ticketer.ee keskonnas ja veidi kallima hinnaga uksel. Lisaks tavapiletile saab igale kontserdile soetada ka toetajapileti hinnaga 20€, millega toetad Eesti jazzi kultuuri ja Philly Joe’d!

Kõik üritused nüüd ühes kohas leiatavad ka meie kodukal www.phillyjoes.com

 

september18.jpg

Philly Joe’s alustab salapärase kontserdisarjaga!

Pressiteade 23.08.2018

Philly Joe’s alustab salapärase kontserdisarjaga

Philly Joe’s jazziklubi alustab uuest hooajast esmakordselt oma kontserdisarjaga. Sari „Pimekontsert“ toob korra kuus publikuni A+ kategooria artiste, kes avalikustuvad alles kontserdil lavale astudes. 

„Pimekontserdi idee on pakkuda jazzisõpradele igakuiselt suurepärast kontserdielamust väga hoolega valitud ja rahva poolt armastatud tippklassi muusikutelt, vürtsitades seda kõike salapärasuse ja põnevusega,“ kommenteerib Philly Joe’s programmijuht Lauri Kadalipp.  „Jazziklubi tegutseb juba viiendat hooaega ning sünnipäeva puhul tundus paslik teha kingitus oma ustavale publikule uue ja ägeda sarja näol.“ 

Pimekontserdid Philly Joe’s jazziklubis toimuvad korra kuus ning esinev artist saab avalikuks alles lavale astudes. Esimene pimekontsert toimub 20. september kell 20.00. Piletid eelmüügis www.ticketer.ee ja kohapeal alates tund enne kontserdi algust. 

Philly Joe’s avab oma viienda hooaja täna, 23.08 kell 20.00 Reigo Ahven Trio feat. Jukkis Uotila kontserdiga. Alates septembrist klubi avatud T-L kl 17-23, vaata lisa www.phillyjoes.com

Jazziklubi Philly Joe’s on loodud 2014 a. jaanuaris, et olla Eesti jazzmuusika inkubaatoriks ning tuua muusikud ja kuulajad kokku selle muusika jaoks päriselt sobivas keskkonna. Viimase nelja ja poole tegevusaasta jooksul on klubis toimunud üle 500 muusikasündmuse, sh kontserdid, meistriklassid, töötoad, muusikakino ja paljud erinevad üritustesarjad. Nende raames on meie klubisse sattunud tipmised artistid Eestist ja üle terve ilma.

Kristjan Randalu ja Bodek Janke annavad ainsa kontserdi Tallinnas!

Pianist ja helilooja Kristjan Randalu toob vaid üheks õhtuks Tallinna oma duo Grupa Janke Randalu koos trummari ja multiinstrumentalisti Bodek Jankega, kellega on koostöö kestnud juba rohkem kui 25 aastat.

Muusikud kohtusid esmakordselt keskkoolis Saksamaal, hiljem jätkasid ühiselt õpinguid New Yorgis. Värskes kavas on keskmes jazzistandardite töötlused, kõlab aga ka juba läbi aastakümnete mängitud omalooming. Jazzisõbral on ainulaadne võimalus kogeda maailma jazzilavadel aktiivsete muusikute erakordset energiat, loovust ja virtuoossust.

Duo annab kontserdi reedel, 10. augustil kell 20 Philly Joe's jazziklubis.

Koosseis
Kristjan Randalu (Eesti) – klaver
Bodek Janke (Poola-Saksamaa) – löökpillid

Rahvusvaheliselt vaieldamatult aktiivseim eesti jazzmuusik KRISTJAN RANDALU on elanud Saksamaal, Inglismaal ja USAs. Ta esineb aktiivselt maailma olulisematel kontserdilavadel ja festivalidel. Muu hulgas on kontserdid viinud teda Carnegie Halli ning rahvusvaheliste koosseisudega maailma väärikamatele jazzifestivalidele nii Euroopas kui ka näiteks Põhja-Aafrikas ja Aasias. Randalu koostööpartnerite hulka kuuluvad ka jazzimaailmas suunanäitajatena tuntud saksofonist Dave Liebman, trummar Ari Hoenig, kitarristid Nguyên Lê ja Ben Monder, Tuneesia udi-virtuoos Dhafer Youssef ja dirigent Kristjan Järvi. Randalu muusikat kuuleb enam kui 35 helikandjal. Tänavu ilmus plaadifirma ECM Records alt tema autoriplaat Absence.

Trummar ja perkussionist BODEK JANKE on pärit poola-vene muusikute perest ning on elanud Saksamaal ja USAs. Tema koostööpartnerite hulka kuuluvad Gilad Hekselman, Dave Liebman, Billy Harper, Ben Monder, Dave Binney ja Saksamaa põhilised raadio-bigbändid WDR Köln, NDR Hamburg ja HR Frankfurt. Janke on esinenud klubides ja saalides nagu Carnegie Hall, Kennedy Center, Iridium, Smalls, Kölni Filharmoonia ja festivalidel Pariisis, Stuttgartis, Moersis and Almatys. Turneed on teda viinud läbi Euroopa, USA, Türgi, Maroko ja Venemaa. Peale kohtumist oma guru Pandit Samir Chatterjee'ga New Yorgis on ta nüüdseks üle kümne aasta keskendunud India klassikalisele muusikale ja tablale.

 

AUGUST 2018 KAVA

PJ-august_fb.jpg

Kuigi selle kuu kõige tähtsam päev Philly Joe’s on 23. august, sest siis avame vägeva pauguga klubi viienda hooaja, jagub erilisi kontserte terveks kuuks!

Juba täna kell 20.00 on laval Soome pianist ja helilooja Alexi Tuomarila oma uue koosseisuga LITHIUM. Kitarril portugalist pärit Andre Fernandes, kes on muuhulgas koos mänginud nii Lee Konitzi kui Avishai Coheniga.

Järgmine nädal toob Philly’sse neli superbändi neljal järjestikusel õhtul. Teisipäeval, 7. augustil on hea meel tervitada maagilist Anna Pärnoja oma muusikute ja uue muusikaga – ANNA KANEELINA.

Kolmapäeval, 8. augustil on laval RAIMOND MÄGI TRIO, kes seekord on kampa võtnud ka Austriast pärit bassklarnetisti Siegmar Brecheri. Ette kantakse nii uut kui vana!

Neljapäeval, 9. augustil on meil kauged külalised Belgiast ja Fääri saartelt – DUO BEERTEN/FINSSON. Värsked Skandinaavia folgirütmid lubavad kõigil puusa nõksuma panna!

Reede, 10. august on väga eriline – võõrustame superduot GRUPA JANKE RANDALU. Kristjan Randalu ja Bodek Janke loomingus, kes muuseas on koos mänginud juba üle 25 aasta, põimub kokku meeste kodumaade folkloor jazzi ja improvisatsiooniga.

Reede, 17. augustil kuuleme traditsioonilisemat jazzi ALEKSANDER PAAL BALLADS TRIO ettekandel – tabavad interpretatsioonid jazzistandarditest ja just eriti ballaadidest.

Laupäeval, 18. augustil otse Taanist, noored ja vihased, kes toovad Tallinnasse funki, gruuvi ja isegi ühe oreli – BANDINGO!

Kalendrisse märge kirja – neljapäeval, 23. augustil avame Philly Joe viienda hooaja vägeva pauguga, laval meie oma REIGO AHVEN TRIO feat. JUKKA ESKOLA! Tulge tähistage koos meiega!

Laupäeval, 25. augustil saab Kultuuriöö raames kuulata lausa kahte kontserti järjest! Kell 19.00 ALEKSEI RÕBALKIN TRIO Venemaalt ja kell 20.00 meie gruuviorkester TRUMP CONCEPTION.

Augustikuu lõpetab soliidselt, 31. augustil, WEEKEND GUITAR TRIO. Kolme kitarri ja elektroonika segu pakub nii maalilisemaid helimaastike kui käredat rokki.

Augustikuus klubi avatud alates tund enne kontserti. Piletid müügil soodsama hinnaga www.ticketer.ee keskonnas ja veidi kallima hinnaga uksel. Lisaks tavapiletile saab igale kontserdile soetada ka toetajapileti hinnaga 20€, millega toetad Eesti jazzi kultuuri ja Philly Joe’d!

Kõik üritused nüüd ühes kohas leiatavad ka uue kuue saanud kodukal www.phillyjoes.com!