Back to All Events

MATHIAS EICK x KRISTJAN RANDALU

eick+x+randalu+collage.jpg

Mathias Eick - trumpet

Kristjan Randalu - piano

Ticket price 12€/15€

2019. aastal on Philly Joe’s jazziklubis võimalik näha kuut superkooslust Kristjan Randalu ja mainekate ECM Recordsi artistidega, tähistamaks Müncheni plaadifirma 50. juubelit. Sarja teisel kontserdil jagab Randaluga lava Norra trompetist Mathias Eick.

Eesti publik seostab ECMiga eelkõige aktuaalse Eesti klassikalise muusika väljaandeid ECM New Series nime all, mis sai alguse Arvo Pärdi loomingu avaldamisega.

Trompetist ja helilooja Mathias Eicki (s. 1979) peetakse vaieldamatult üheks andekamaks jazzmuusikuks maailmas. Sellele annavad tunnistust tema neli albumit, mis on välja antud ECM Records’i alt. Ta on esinenud koos Chick Corea, Mike Sterni, Many Katché, Elvira Nikolaiseni, Jacob Youngi jpt. Samuti on ta tuntud ansamblist Jaga Jazzist. Multiinstrumentalistina on ta salvestanud üle 100 heliplaadi nii trompetil, vibrafonil, kontrabassil, kitarril kui ka klaveril.


Kristjan Randalu (1978) on oma põlvkonna silmapaistvamaid pianiste, keda hinnatakse nii solisti, ansamblimuusiku kui ka heliloojana. Ajakiri Jazz Times kirjeldab tema muusikat kui “tundmatut ja eksootilist maad”.

Randalu on üks aktiivsemaid ja laiema haardega eesti jazzmuusikuid maailmas. Tänu mitmekülgsele loomingulisele tegevusele on Randalu esindanud Eestit maailma mainekatel jazzifestivalidel ja olulisematel kontserdilavadel, olles hinnatud nii jazzi- kui ka klassikalise muusika interpreedi ja heliloojana.

Later Event: May 24
BAK (FIN)