TUESDAY JAM SESSION
Oct
23
8:00 PM20:00

TUESDAY JAM SESSION

Tuesday Jam Session on üritus, mis on mõeldud kõigile muusikutele ja muusikahuvilistele. Jämmil mängitakse tuntud jazzipalasid ning peale majabändi on lavale oodatud kõik pillioskajad!

Ürituse toimumisele paneb õla alla ka Eesti kõige parem gin – Metsise Gin. Selle puhul kehtib kõikidel jazzijämmidel baarist Metsise Ginile enneolematu pakkumine 1=2!

Majabänd TBA


Tuesday Jam Session is a biweekly event for all musicians and music friends. Well known jazz standards will be played and after the house band set, all instrumentalists and vocalists are welcome on stage to jam! 

Event is supported by Estonia's best gin – Metsis Gin. Find a special offer of Metsis Gin 1=2 at the bar at all Jam Sessions this season!

House band TBA

 

 

View Event →
PIMEKONTSERT_02
Oct
24
8:00 PM20:00

PIMEKONTSERT_02

Philly Joe’s jazziklubi alustab uuest hooajast esmakordselt oma kontserdisarjaga. Sari „Pimekontsert“ toob korra kuus publikuni A+ kategooria artiste, kes avalikustuvad alles kontserdil lavale astudes. 

„Pimekontserdi idee on pakkuda jazzisõpradele igakuiselt suurepärast kontserdielamust väga hoolega valitud ja rahva poolt armastatud tippklassi muusikutelt, vürtsitades seda kõike veidikese põnevusega,“ kommenteerib Philly Joe’s programmijuht Lauri Kadalipp. „Jazziklubi tegutseb juba viiendat hooaega ning sünnipäeva puhul tundus paslik teha kingitus oma ustavale publikule uue ja ägeda sarja näol.“ 

Pimekontserdid toimuvad Philly Joe’s jazziklubis korra kuus ning esinev artist saab avalikuks alles lavale astudes. 


Artistid eelnevatel üritustel:
Pimekontsert_01 – Raivo & Ramuel Tafenau


Philly Joe’s jazz club new season will host our first own concert series. Series „Pimekontsert“ („Blind concert“) will bring to the audience A+ category artists, who’s person won’t be revealed until they take the stage. 

„The idea of blind concert was to offer our jazz fans a monthly amazing concert experience by top musicians who are carefully selected and deeply loved by audiences, and to spice it up with a little thrill,“ says Philly Joe’s programme director Lauri Kadalipp. „Jazz club is up and running for our fifth season already and it seemed appropriate to celebrate our small birthday by presenting a new and cool concert series to our loyal visitors.“

Blind concerts will take place at Philly Joe’s jazz club once a month and the performing artist will be revealed when they take the stage that evening.

Previous artists:
Pimekontsert_01 – Raivo & Ramuel Tafenau

View Event →
VINCENT COURTOIS TRIO (France)
Oct
26
8:00 PM20:00

VINCENT COURTOIS TRIO (France)

Prantsuse tšellist Vincent Courtois, saksa saksofonist Daniel Erdmann ja prantsuse saksofonist-klarnetist Robin Fincker kutsuvad muusikarännakule teid, kes te armastate filmikunsti, muusikat, ajalugu ja seiklusi. Album “Bandes Originales” salvestati 2017. aastal ja see on inspireeritud kümnest tuntud linateostest. See ei ole otseselt filmimuusika ega coverite album, pigem on see vaba teekond maailma, mis on meile ühtaegu nii tuttav kui tundmatu. Seda võiks vaadelda ka kui filmi, mis on muusikakeelde ümber mõtestatud. Trio kontserdi teine osa on austusavaldus kirjanikule Jack Londonile kannab pealkirja “Love of Life”. See on olnud edukas mitmetel Prantsusmaa festivalidel, kus see on ette kantud. 

Vincent Courtois Trio muusika peab silmas originaali, aga samas on see midagi palju enamat. Trio muusikas on oluline meloodiarikkus, mis juhib emotsioone ja kontsert äratab mälestusi kaldumata liigsesse nostalgiasse. Tšello ja kahe saksofoni vaade filmiklassika muusikale on intiimne, aus, vahel tegelikkust varjutades, siis taas seda peegeldades.

Rohkelt tunnustust pälvinud filmide nagu “Hiroshima, mu arm”, “Bright Sun”, “E.T.”, “Thomas Crown’i afäär”, “All the Mornings of the World”, “The Red Ball”, “The Green Ray”, “Take The Money and Run”, “Sleeping Paris” jt. muusika on liigutanud paljusid vaatajaid, trio muusikas kõlavad need ainulaadsed viisid värskelt ja eriliselt. Heliloojate nagu Nino Rota, Michel Legrandi, Giovanni Fusco, John Williamsi, Marin Marais’ ja Marvin Hamlischi muusika saab sel Sügisjazzi kontserdil uue emotsiooniderikka tõlgitsuse. 

Vincent Courtois on suurepärane tšellist, aga lisaks sellele ka tunnustatud helilooja ja arvukate uute projektide looja. Üks neist on Bandes Originales. Courtois on saanud klassikalise muusikahariduse, loonud oma fantaasiarikka muusikastiili, esinenud ja salvestanud Euroopa uue muusika tippudega nagu Louis Sclavis, Aki Takase, Marc Ducret, Frank Möbus, Joachim Kühn ja paljude teistega. Tšellistilt on ilmunud 25 albumit. 

Daniel Erdmann on rahvusvaheliselt tuntud saksa tenorsaksofonist ja helilooja, kes on oma koduks valinud Prantsusmaa. Eestis on ta väga armastatud ning siin on ta korduvalt esinenud duos Jaak Sooäärega (Dessert Time), ansambliga Das Kapital ja mitmete teistega.

Prantsuse klarnetist ja tenorsaksofonist Robin Fincker on kümme aastat elanud Inglismaal ja salvestanud oma erinevate koosseisudega 11 heliplaati. Tenorsaksofonide ja tšello tessituur sobib imehästi ühisesse kõlamaailma. 

Kontsert toimub kahes osas. Koostöös agentuuriga Vapaat Äänet. 

Koosseis:
Vincent Courtois – tšello
Daniel Erdmann – tenorsaksofon
Robin Fincker – tenorsaksofon, klarnet

Kontsert on osa Sügisjazz 2018 programmist! Vaata lisaks: 

http://vincent-courtois.com/
 


French cellist Vincent Courtois, German saxophonist Daniel Erdmann and French saxophonist-clarinetist Robin Fincker invite the fans of movies, music, history and adventures on a musical journey. Album “Bandes Originales”, recorded in 2017, was inspired by 10 famous movies. Courtois’ also pays his respect to writer Jack London with album “Love of Life”, which has been extremely successful at festivals all over Europe.

The concert is part of Autumn Jazz 2018 programme! See more: www.jazzkaar.ee

View Event →
SOUNDS OF SEPTEMBER
Oct
27
9:00 PM21:00

SOUNDS OF SEPTEMBER

11. oktoobril ilmub Sounds of Septemberi uus EP Love Evolution. Albumi väljaandjaks on Hollandi plaadifirma Painted Bass Records. 
Värske singel Unfold ning albumi eel-tellimine -> https://femme.bandcamp.com/album/love-evolution

Sounds of September on alternatiiv rocki bänd, kes alustas tegevust 2013. aastal. Bänd on andnud kokku üle 100 kontserti Eestis ja Euroopas. 2016 ilmus Sounds of Septemberi debüütalbum. 2018 juunis võideti Hollandis üleeuroopaline bändide konkurss FemME Battle. Konkursi võiduga kaasnes Hollandi plaadifirmaga leping ning esinemine Female Metal Event 2018 festivalil.

https://www.facebook.com/SoundsOfSeptember/
https://www.instagram.com/soundsofseptember/

Külalisesinejana teeb kaasa Soome bänd Sulferdust.
Bänd alustas tegevust 2012 aastal. Nende muusikat iseloomustavad rasked kitarririffid, kummitava jäävad meloodiad ning atmosfäärilisus. Kuula ja vaata Sulferdust'i värskemat singlit "The River"
https://youtu.be/45iqkPdnSDs
Lisainfo:
https://www.facebook.com/sulferdust/
https://www.instagram.com/sulferdust/?hl=fi

View Event →
ARNO TAMM (Estonia)
Nov
15
8:00 PM20:00

ARNO TAMM (Estonia)

Arno Tamm loob ja esitab muusikat, mis põhineb tema mitmekülgsel kogemusel. Ta on laulnud, mänginud ja kirjutanud muusikat erinevates žanrites ja paljudes erinevates koosseisudes. Pidevas otsingus oma sõna ja oma heli kannul on Arno jõudnud sooloprojektini, kus akustiline põimub elektroonilisega, meloodiline abstraktsega, instrumentaalne vokaalsega, täpsus vabadusega.

View Event →
PHILLY JOE'S BLUES JAM
Nov
20
8:00 PM20:00

PHILLY JOE'S BLUES JAM

Philly Joe's Blues Jam on üritus, mis on mõeldud kõigile bluusihuvilistele. Jämmil mängitakse laialt tuntud bluusirepertuaari. Peale majabändi on lavale oodatud kõik pillioskajad! Et õhustik ikka eriti ehe oleks, on Philly Joe's bluusijämmi lavale toodud ka Hammondi orel! 

Majabänd TBA

View Event →
KATASTROFA (Slovenia-Sweden-Chile)
Nov
21
8:00 PM20:00

KATASTROFA (Slovenia-Sweden-Chile)

Wild Balkan and heavy polskas! With improvisation as the base Trio Katastrofa cook up melodies from Bulgaria, Hungary, Slovenia and the Nordics. The trio consists of the accordion virtuoso Matija Solce from Slovenia, violinist Sofia Högstadius from Sweden who has specialized in Bulgarian folk music and the multi genre Swedish-Chilean percussionist Stefan Hedborg.

Matija Solce – accordion
Sofia Högstadius – violin
Stefan Hedborg – percussion

View Event →

PHILLY JOE'S BLUES JAM
Oct
16
8:00 PM20:00

PHILLY JOE'S BLUES JAM

Philly Joe's Blues Jam on üritus, mis on mõeldud kõigile bluusihuvilistele. Jämmil mängitakse laialt tuntud bluusirepertuaari. Peale majabändi on lavale oodatud kõik pillioskajad! Et õhustik ikka eriti ehe oleks, on Philly Joe's bluusijämmi lavale toodud ka Hammondi orel! 

Majabänd TBA

View Event →
MARIA KECK (Spain)
Oct
13
8:00 PM20:00

MARIA KECK (Spain)

María Keck is a flamenco artist of Hungarian origins. She has developed her artistic career in Madrid, Spain. Maria has been the creator and director of “Nuestro aire” company since 2007 and ”De Cobre” company since 2010. 


In both projects she participates as choreographer,dancer, singer and music composer. Since 2011 she is a member of Miguel Reyes Sextet and also creates “Ethnómada “ with Trio Olivares. Since 2013 she is a co-founder of “Flamenco Nuevo “ project with the contemporary and experimental singer, Evelin Tóth. 


She currently lives in Madrid where, besides of developing her actual projects, works as a flamenco dancer in different flamenco "tablaos".


Taking advantage of the fact that she will be in Estonia teaching a dancing course on improvisation for flamenco dancing in the cities of Tartu and Tallinn, she will also present her choreographical and music project in two concerts in those cities. 


It will be a concert of flamenco fusion music presenting material from her CD "De Cobre" (NarRator Records, 2017), as well as of traditional flamenco music and dancing.


On the stage:
- María Keck: dance and singing
- Jorge Arena: guitar
- Zsolt Bánhalmi: percussions

View Event →
SUSANNA RISBERG TRIO (Sweden)
Oct
12
8:00 PM20:00

SUSANNA RISBERG TRIO (Sweden)

Susanna Risberg on Rootsis üks oma põlvkonna silmapaistvamaid ning edukamaid kitarriste. 26-aastane kitarrist on kontserte andnud juba üle 15 aasta ning selle aja jooksul võitnud mitmeid mainekaid auhindu. Viljandi Kitarrifestivalil astuvad temaga koos üles Jonathan Lundberg trummidel ja Palle Sollinger kontrabassil.

“Eriline kiitus sensatsioonilisele Rootsi kitarristile Susanna Risbergile, kelle lähenemine jazzkitarrile oma trio koosseisus oli puhtakõlaline. Kuid mis kõige tähtsam, ta pälvis meie tähelepanu ettearvamautu ja nüansirohke musikaalsusega.” - Josef Woodard, Downbeat Magazine 

„Tuline kitarrimäng, mis võlub kõiki... Ta haarab kuulajad kaasa ning juhib nad läbi muusika struktuuri.“ - Johan Hauknes, salt peanuts*

„Ta on üks andekamaid õpilasi, kellega ma kunagi töötanud olen: hiilgav ja kartmatu improviseerija ning suurepärane pop- kui ka jazzmuusika helilooja.“ - professor Mick Goodrick

„Temast saab kahtlemata üks Rootsi esikitarriste“ - Janne Schaffer 2007

View Event →
KALLE PILLI QUINTET (Estonia)
Oct
10
8:00 PM20:00

KALLE PILLI QUINTET (Estonia)

Bänd koosneb Kalle headest sõpradest, kes on juhtumisi ka ühed hinnatumad muusikud Eestis. Juba mõnda aega on ta tahtnud just selle koosseisuga enda loomingut esitada. Tiit Pauluse nimelise kitarrimängija preemia võitmine andis selleks hea tõuke, kuna laureaati on alati järgmisele Viljandi Kitarrifestivalile esinema oodatud. 

Kalle ise on mänginud väga erinevates koosseisudes, seetõttu on tema kirjutatud muusika segu jazzist, groove'ist, fusionist, popist ning tähtsal kohal on ka ilusad meloodiad ja ballaadid. Kontserdil tulebki esitusele valik aastate jooksul kogunenud originaalloomingut.

Koosseis:
Kalle Pilli – kitarr
Keio Vutt – saksofon
Joel Rasmus Remmel – klahvpillid
Janno Trump – basskitarr
Ramuel Tafenau – trummid

View Event →
TUESDAY JAM SESSION
Oct
9
8:00 PM20:00

TUESDAY JAM SESSION

Tuesday Jam Session on üritus, mis on mõeldud kõigile muusikutele ja muusikahuvilistele. Jämmil mängitakse tuntud jazzipalasid ning peale majabändi on lavale oodatud kõik pillioskajad!

Ürituse toimumisele paneb õla alla ka Eesti kõige parem gin – Metsise Gin. Selle puhul kehtib kõikidel jazzijämmidel baarist Metsise Ginile enneolematu pakkumine 1=2!

Majabänd TBA


Tuesday Jam Session is a biweekly event for all musicians and music friends. Well known jazz standards will be played and after the house band set, all instrumentalists and vocalists are welcome on stage to jam! 

Event is supported by Estonia's best gin – Metsis Gin. Find a special offer of Metsis Gin 1=2 at the bar at all Jam Sessions this season!

House band TBA

 

 

View Event →
PEEDU KASS SOOLO JA MOMENTUM (Estonia)
Oct
5
8:00 PM20:00

PEEDU KASS SOOLO JA MOMENTUM (Estonia)

Kahel õhtul oktoobris rõõmustab bassimängija Peedu Kass muusikahuvilisi oma autorikontserdiga. Esimeses pooles saab kuulda soolokava, mille keskmes on kontrabass,  basskitarr ja elektroonika. Kontserdi teises pooles astub publiku ette auhinnatud jazztrio Peedu Kass Momentum, kus musitseerivad pianist Kristjan Randalu ja trummar Toomas Rull.

Aasta Jazzansambel 2017 tiitli võitnud Peedu Kass Momentum on Eesti jazztrio, mida kohtab esinemas rohkem välismaal kui Eestis. Trio on kokku kutsunud kontrabassist Peedu Kass ning ansamblis loovad koos temaga jazzimaagiat pianist Kristjan Randalu ja trummar Toomas Rull. Momentum mängib kaasaegset jazzi, mis on selge kõlaga, põhjamaiselt karge ja tulvil rütmilist intensiivsust. Looming on eelkõige Peedu sulest, mida rikastavad Kristjani ja Toomase palad. Nende muusikas on teravust, tempokust ja finessi. See on miskit neile, kes otsivad midagi elavat kuid samas väljapeetut. Ansambel esines 2015. aastal esimeste eestlastena maailma suurima jazzmuusika eksportmessi Jazzahead ametlikus programmis. Bändi esimene album ilmus 2016. aastal, millel kõlavad lood salvestati eelmisel kuulsas Göteborgi Nilento stuudios, kus muuhulgas on sisse mängitud ka kõik viimased Avishai Coheni plaadid. Ansambel on esinenud Kanadas, Austraalias, Inglismaal, Belgias, Prantsusmaal, Luksemburgis, Ungaris, Soomes, Saksamaal, Lätis ja Venemaal.


Peedu Kass on hinnatud bassist nii Eesti kui ka Euroopa jazziskenes. Tema mängu kuuleb järjest enam ka heliplaatidel väljaspool kodumaad. Peedu on Eestit esindanud Euroopa Džässorkestris ja pälvinud Elioni Noore Jazzitalendi preemia 2010. aastal. Muuhulgas on ta komponeerinud muusikat ERSOle ja lühifilmidele. Kriitikute sõnul on kontrabass tema kätes enamat kui lihtsalt saatepill.


Pianist Kristjan Randalu on Eesti Jazzi saadik maailmas. Ta kuulub maailmakuulsa Tuneesia oudimängija ja laulja Dhafer Youssefi ansamblisse ning on lisaks musitseerinud mitmete jazzistaaridega nagu Ben Monder, Ari Hoenig, Nguyen Le ja Nils Petter Molvaer. Tema ja Vaiko Epliku album „Kooskõla“ pälvis Eesti Muusika Auhindadel 2012 parima jazzialbumi tiitli. Kristjani särav virtuoossus ja kompromissitu pühendumine muusikale ei jää kellegile märkamata.


Toomas Rull on Eesti muusika raudvara ja tuntud peamiselt ansambel Ultima Thule trummarina. Tema mäng on elegantne ja täpne, mängleva kergusega esitab ta kõige kaelamurdvamaid rütmipassaaže. Toomas on ka aktiivne laulukirjutaja ja andnud välja mitmeid plaate omakirjutatud muusikaga. Tema trummimäng kõlab rohkem kui 100 heliplaadil ning Eesti Muusika Auhindadel 2007 võitis ta plaadiga „Going North“ aasta jazzartisti tiitli.

“Trio oli avastanud viisi, kuidas erinevaid ja juba pealtnäha kulunud džässi-osiseid uuesti käivitada, ning iga selline element oli reljeefselt toimiv juba seetõttu, kuidas eri persoonid ennast vastastikku esitlesid. Olin elevil ja ekstaasis ja tol hetkel tundus, et saan kõigest aru. Momentum oli klaar kogemus ja paistis peente üksikasjadeni läbi.” Tõnis Kahu, Eesti Ekspress

Kristjan Randalu – klaver
Peedu Kass – kontrabass
Toomas Rull – trummid

View Event →
PEEDU KASS SOOLO JA MOMENTUM (Estonia)
Oct
4
8:00 PM20:00

PEEDU KASS SOOLO JA MOMENTUM (Estonia)

Kahel õhtul oktoobris rõõmustab bassimängija Peedu Kass muusikahuvilisi oma autorikontserdiga. Esimeses pooles saab kuulda soolokava, mille keskmes on kontrabass,  basskitarr ja elektroonika. Kontserdi teises pooles astub publiku ette auhinnatud jazztrio Peedu Kass Momentum, kus musitseerivad pianist Kristjan Randalu ja trummar Toomas Rull.

Aasta Jazzansambel 2017 tiitli võitnud Peedu Kass Momentum on Eesti jazztrio, mida kohtab esinemas rohkem välismaal kui Eestis. Trio on kokku kutsunud kontrabassist Peedu Kass ning ansamblis loovad koos temaga jazzimaagiat pianist Kristjan Randalu ja trummar Toomas Rull. Momentum mängib kaasaegset jazzi, mis on selge kõlaga, põhjamaiselt karge ja tulvil rütmilist intensiivsust. Looming on eelkõige Peedu sulest, mida rikastavad Kristjani ja Toomase palad. Nende muusikas on teravust, tempokust ja finessi. See on miskit neile, kes otsivad midagi elavat kuid samas väljapeetut. Ansambel esines 2015. aastal esimeste eestlastena maailma suurima jazzmuusika eksportmessi Jazzahead ametlikus programmis. Bändi esimene album ilmus 2016. aastal, millel kõlavad lood salvestati eelmisel kuulsas Göteborgi Nilento stuudios, kus muuhulgas on sisse mängitud ka kõik viimased Avishai Coheni plaadid. Ansambel on esinenud Kanadas, Austraalias, Inglismaal, Belgias, Prantsusmaal, Luksemburgis, Ungaris, Soomes, Saksamaal, Lätis ja Venemaal.


Peedu Kass on hinnatud bassist nii Eesti kui ka Euroopa jazziskenes. Tema mängu kuuleb järjest enam ka heliplaatidel väljaspool kodumaad. Peedu on Eestit esindanud Euroopa Džässorkestris ja pälvinud Elioni Noore Jazzitalendi preemia 2010. aastal. Muuhulgas on ta komponeerinud muusikat ERSOle ja lühifilmidele. Kriitikute sõnul on kontrabass tema kätes enamat kui lihtsalt saatepill.


Pianist Kristjan Randalu on Eesti Jazzi saadik maailmas. Ta kuulub maailmakuulsa Tuneesia oudimängija ja laulja Dhafer Youssefi ansamblisse ning on lisaks musitseerinud mitmete jazzistaaridega nagu Ben Monder, Ari Hoenig, Nguyen Le ja Nils Petter Molvaer. Tema ja Vaiko Epliku album „Kooskõla“ pälvis Eesti Muusika Auhindadel 2012 parima jazzialbumi tiitli. Kristjani särav virtuoossus ja kompromissitu pühendumine muusikale ei jää kellegile märkamata.


Toomas Rull on Eesti muusika raudvara ja tuntud peamiselt ansambel Ultima Thule trummarina. Tema mäng on elegantne ja täpne, mängleva kergusega esitab ta kõige kaelamurdvamaid rütmipassaaže. Toomas on ka aktiivne laulukirjutaja ja andnud välja mitmeid plaate omakirjutatud muusikaga. Tema trummimäng kõlab rohkem kui 100 heliplaadil ning Eesti Muusika Auhindadel 2007 võitis ta plaadiga „Going North“ aasta jazzartisti tiitli.

“Trio oli avastanud viisi, kuidas erinevaid ja juba pealtnäha kulunud džässi-osiseid uuesti käivitada, ning iga selline element oli reljeefselt toimiv juba seetõttu, kuidas eri persoonid ennast vastastikku esitlesid. Olin elevil ja ekstaasis ja tol hetkel tundus, et saan kõigest aru. Momentum oli klaar kogemus ja paistis peente üksikasjadeni läbi.” Tõnis Kahu, Eesti Ekspress

Kristjan Randalu – klaver
Peedu Kass – kontrabass
Toomas Rull – trummid

View Event →
LATE'S 5 (Estonia)
Oct
3
8:00 PM20:00

LATE'S 5 (Estonia)

Aasta oli 2009, kui Otsakooli uksest astusid korraga sisse Pille-Rite Rei, Mathei Florea, Janno Trump, Caspar Salo ja Janno Tomingas. Üsna kiirelt selgus tõsiasi, et lisaks kõigele muule ühendab neid inimesi ka kirglik huvi ladinamuusika vastu. Kodumaine ladinamöll kestis hetkeni, mil bändiliikmed hakkasid järjest maailma peale laiali pudenema, seega on nende viimaste aastate esinemisgraafik jäänud väga tagasihoidlikuks. Bändi kindlaks missiooniks on aga endiselt kostitada kodupublikut vähemalt ühe kontserdiga aastas.
Daamid ja härrad, see hetk on nüüd taas käes! Late’s 5 teeb oma iga-aastase comebacki seekord meie kõigi jaoks kõige kodusemas Philly Joe’s jazziklubis, seda 3.oktoobri õhtul algusega kl 20:00. 


Ladina-Eesti lipulaev lubab, et ettekandele tulevad ainult parimad hitid nende hiigelaegadest. Seega otsigem nüüd oma tantsukingad kapipõhjast üles, tõmmakem jalga ja liitugem. 

Late’s 5:
Pille-Rite Rei - vokaal, saksofon
Mathei Florea - klahvpillid
Janno Trump - bass
Caspar Salo - perkussioon
Janno Tomingas - trummid

View Event →
PHILLY ESTONIA KLAVER LÄHEB UUDE KOJU!
Sep
30
8:00 PM20:00

PHILLY ESTONIA KLAVER LÄHEB UUDE KOJU!

Meie truu Estonia klaver läheb pidama teenitud "pensionit", mis nagu baleriinidele või jalgpalluritele tähendab ikkagi areenilt lahkkumist oma parimas eas ja toonuses.

Veel tundmata muusika ning klaverisõber saab just sel õhtul endale meie armsa Estonia klaveri, mis on veel täis värskelt kõlanud valitud meeldivalt dissonantseid kõlasid. 

Ühtlasi tähedab see õhtu ka vahtkonnavahetust ning protsessi algust, mille lõppresultaat on maailma oodatuima jazz-tiibklaveri Yamaha C5 Philly Joe'si lavale jõudmine. 

Esineb ansambel Holger Marjamaa & Friends.

Pilet 15€, toetajapilet 20€ ja sisaldab käsitöölimonaadi Öun või suurepärast Metsis Gin kokteili.

P.S. Pakkumisi ootame aadressile info@phillyjoes.com 
P.P.S. “Oksjon” läheb lukku 28.09.18 kell 17:01

Tere tulemast lehvitama meie armsale Philly Joe'si kõige kallimale varale!

View Event →
TIIT LAUK ALL STARS BAND – GEORGE GERSHWIN 120
Sep
29
8:00 PM20:00

TIIT LAUK ALL STARS BAND – GEORGE GERSHWIN 120

Philly Joe's lavale jõuavad septembri viimastel päevadel Eesti jazzmuusika legendid, kes pikemat tutvustamist ei vaja! 

"Tund Gershwiniga" – lugupidava muusikalise kummarduse George Gershwini 120 sünniaastapäeva puhul teevad Els Himma, Lembit Saarsalu, Tiit Lauk, Andi Villenthal ja Tanel Ruben. Kavas nii "Rhapsody in Blue" kui kümmekond klassikaks muutunud teemat.

Koosseis:
Els Himma – laul
Tiit Lauk – klaver
Lembit Saarsalu – saksofon
Andi Villenthal – kontrabass
Tanel Ruben – trummid

View Event →
WILLIAM SUVANNE "CHESS 'N JAZZ" (Finland)
Sep
28
8:00 PM20:00

WILLIAM SUVANNE "CHESS 'N JAZZ" (Finland)

William Suvanne "Chess 'n Jazz" night is part of the largest tour of Jazzfederation Finland. In Tallinn – as in every concert place – there will be organized a blitz tournament two hours before the concert. The Chess'n Jazz music is inspired by the game, songs are themes of the pieces.

Registration to the tournament: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfDgkPukWFJBd33NgQDNgkCbvkx1ljnXFSGh6b8OdQ_m2xBSQ/viewform

William Suvanne – saxophone
Varre Vartiainen – guitar
Mikael Jakobsson – piano
Tuure Koski – bass
Mikko Arlin – drums

www.chessnjazz.com

View Event →
TWELVE TONE BALLADS TRIO (Denmark)
Sep
26
8:00 PM20:00

TWELVE TONE BALLADS TRIO (Denmark)

Twelve Tone Ballads trio is formed spring 2018 in Aalborg (Denmark) to create a band that has a classic ballads trio sound and adding to it an idea of 12 tone system and free improvised music. 

Mads Houe Sorensen – bass
Erik Michaelsen – trumpet
Edgars Rugajs – guitar

https://www.youtube.com/watch?v=RT8Y1a43IF4

View Event →
TUESDAY JAM SESSION
Sep
25
8:00 PM20:00

TUESDAY JAM SESSION

Tuesday Jam Session on üritus, mis on mõeldud kõigile muusikutele ja muusikahuvilistele. Jämmil mängitakse tuntud jazzipalasid ning peale majabändi on lavale oodatud kõik pillioskajad!

Ürituse toimumisele paneb õla alla ka Eesti kõige parem gin – Metsise Gin. Selle puhul kehtib kõikidel jazzijämmidel baarist Metsise Ginile enneolematu pakkumine 1=2!

Majabänd TBA


Tuesday Jam Session is a biweekly event for all musicians and music friends. Well known jazz standards will be played and after the house band set, all instrumentalists and vocalists are welcome on stage to jam! 

Event is supported by Estonia's best gin – Metsis Gin. Find a special offer of Metsis Gin 1=2 at the bar at all Jam Sessions this season!

House band TBA

 

 

View Event →
TALLINN DRUM FESTIVAL 2018
Sep
23
4:00 PM16:00

TALLINN DRUM FESTIVAL 2018

Tallinn Drum Festival 2018 tõstab fookusesse trummarid kui aktiivsed loojad ja improviseerijad. Käesolev festival annab võimaluse teil tutvuda nelja erineva trummari mõttemaailma ja muusikaga. Generatsioonidevahelist ja aegumatut trummijuttu Paap Kõlarilt.

Moderaatorid Tanel Ruben ja Borka Hess.
Tule vaata ja kuula esmakordset trummifestivali Eestis!
Kohtume Philly Joe's jazziklubis 23. septembril kell 15.00!

Kava:
16.00 Andrus Lillepea
17.00 Restless (Elvis Jakobson/Raimond Mägi/Raun Juurikas)
18.00 Karl-Juhan Laanesaar/Hans Kurvits
19.00 Borka Hess/Henno Kelp/Rain Rämmal
20.00 Trummijutud: Paap Kõlar

TallinnDrumFestival_plakat_NETTI.jpg
View Event →
MAARJA AARMA MA (Estonia)
Sep
22
8:00 PM20:00

MAARJA AARMA MA (Estonia)

MA on 4-liikmeline soul-muusika maastikel seiklev bänd. Sisekaemustes rändamine, elurütmide tunnetamine, nende aktsepteerimine ja väljendamine läbi improvisatsiooni, gruuvi ja inglise keele. Oma esimese looga "Don't Throw This Heart Around" jõuti ülemaailmsel laulukirjutamise võistlusel International Songwriting Competition 2017 pool-finalistide hulka. MA esitab laulja Maarja Aarma, bassisti Janno Trumpi ja pianisti Madis Muuli loomingut, millele olulised lisadetailid annab trummidel imeline Dmitri Nikolajevski.

Maarja Aarma – vokaal
Janno Trump – bass, Moog synth
Madis Muul – klaver, klahvpillid
Dmitri Nikolajevski – trummid


MA is a four-piece band that experiments with soul music. It's about the journey inside, feeling and accepting those rhythms. They express themselves through improvisation, groove and English language. The band was formed in Tallinn, in 2017. Led by vocalist Maarja Aarma the band consists of bassist Janno Trump, pianist Madis Muul and drummer Dmitri Nikolajevski. With their first tune "Don't Throw This Heart Around" they were amongst the semi-finalists of the 2017 International Songwriting Competition (ISC). MA has performed around Estonia, including beloved Estonian jazz festival Jazzkaar.

Maarja Aarma – vocals
Janno Trump – bass, Moog synth
Madis Muul – keys, piano
Dmitri Nikolajevski – drums

View Event →
JANA KÜTT (Estonia)
Sep
21
8:00 PM20:00

JANA KÜTT (Estonia)

Jana Kütt on laulja, helilooja ja arranžeerija, kes omandab kraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazz-osakonnas laulu erialal. Ta on end täiendanud ka Rootsis Göteborgi Muusikaakadeemias ning osalenud mitmetes rahvusvahelistes muusika- ja õppeprojektides. Ansambli Jana Kütt Group'i eestvedajana on antud kontserte üle Eesti ja Rootsis ning esinetud erinevatel festivalidel nagu Jazzkaar, IdeeJazz, Visioon, Tudengijazz. 2017. aastal ilmus nende esikplaat "Värvid".

Jana on tegev ka modernse folgi ansamblis Pillikud laulja ja laulukirjutajana. 2018. aasta suvel käis koosseis Euroopa tuuril, esinedes Lätis, Tšehhis, Portugalis, Hispaanias ja Saksamaal.
2016. aastal osales Jana rahvusvahelisel jazz-konkurssil Riga Jazz Stage, kus jõudis ka superfinaali.

Janaga jagavad lava muusikud, kes jazzi-armastajale tutvustust ei vaja: 
Anna Wibe – klaver
Kalle Pilli – kitarr
Mihkel Mälgand – kontrabass
Kristjan Mängel – trummid

Suur rõõm on taas olla Eestis ja uuele aastale kodupubliku ees hoog sisse lükata!

View Event →
PIMEKONTSERT_01
Sep
20
8:00 PM20:00

PIMEKONTSERT_01

Philly Joe’s jazziklubi alustab uuest hooajast esmakordselt oma kontserdisarjaga. Sari „Pimekontsert“ toob korra kuus publikuni A+ kategooria artiste, kes avalikustuvad alles kontserdil lavale astudes. 

„Pimekontserdi idee on pakkuda jazzisõpradele igakuiselt suurepärast kontserdielamust väga hoolega valitud ja rahva poolt armastatud tippklassi muusikutelt, vürtsitades seda kõike veidikese põnevusega,“ kommenteerib Philly Joe’s programmijuht Lauri Kadalipp. „Jazziklubi tegutseb juba viiendat hooaega ning sünnipäeva puhul tundus paslik teha kingitus oma ustavale publikule uue ja ägeda sarja näol.“ 

Pimekontserdid toimuvad Philly Joe’s jazziklubis korra kuus ning esinev artist saab avalikuks alles lavale astudes. 


Philly Joe’s jazz club new season will host our first own concert series. Series „Pimekontsert“ („Blind concert“) will bring to the audience A+ category artists, who’s person won’t be revealed until they take the stage. 

„The idea of blind concert was to offer our jazz fans a monthly amazing concert experience by top musicians who are carefully selected and deeply loved by audiences, and to spice it up with a little thrill,“ says Philly Joe’s programme director Lauri Kadalipp. „Jazz club is up and running for our fifth season already and it seemed appropriate to celebrate our small birthday by presenting a new and cool concert series to our loyal visitors.“

Blind concerts will take place at Philly Joe’s jazz club once a month and the performing artist will be revealed when they take the stage that evening.

View Event →
LISTEN (Latvia)
Sep
19
8:00 PM20:00

LISTEN (Latvia)

“Listen” is poetry written by Aleksandra Line on top of improvised ambient / ethno / fusion / jazz music composed and played by musicians with rich international experience: 

Artis Orubs (LV) – drums, percussions
Toms Mikāls (LV) – keyboards, effects
Dominykas Vyšniauskas (LT) – wind instruments

In May the project has officially released a spoken word debut album called “17” with stories in three languages — about world, human beings inhabiting it, love and, of course, music. The concert at Philly Joe’s will feature some stories from the album and many more. Come and witness the magic!

Listen to the album here:
http://bit.ly/17byklausies

View Event →
F# feat. IVI & LAURA (Finland-Estonia)
Sep
14
8:00 PM20:00

F# feat. IVI & LAURA (Finland-Estonia)

Eelmise aasta novembris andis Soome improvisatsiooniline trio F# koosseisus Sid Hille, Jori Huhtala ja Markus Ketola koos Eesti jazzlauljatest vabaimprovisaatorite Ivi Rausi ja Laura Põldverega Philly Joe's Jazziklubis ning teistes Eestimaa paikades mitu üliedukat kontserti. Nend õnevad ja kohati isegi humoorikad muusikalised improvisatsioonid vaimustasid publikut sedavõrd, et publiku ovatsioonide saatel tehti mitmeid lisalugusid. Selle aasta sügisel saavad muusikud taas kokku, et esitleda trio F# uut albumit "The Wannsee Punk", mis salvestati aastatagusel Eesti tuuril Viljandis.

Õhtu Philly Joe's tõotab tulla muusikaliselt apetiitne ja väga rikkaliku improvisatsioonilise muusikavalikuga, kuna laval saavad kokku Soome ja Eesti ühed parimad improvisaatorid.

Ivi Rausi – vokaal, elektroonika
Laura Põldvere – vokaal, elektroonika
Sid Hille – Fender Rhodes klaver, teremin, elektroonika
Jori Huhtala – bass, efektid
Markus Ketola – trummid, erinevad löökpillid


One year ago, in November 2017, the Finnish improvisation trio F# performed with Ivi Rausi and Laura Põldvere for a full house at Philly Joe's and in other concerts around Estonia. Their all-improvised music, their virtuoso talents and their beautiful, sometimes touching sometimes funny performance earned them standing ovations from a jubilant audience. This year F# and the singers are re-uniting, presenting the trio's new CD 'The Wannsee Punk' which was recorded in Viljandi during the same visit last year.

This evening at Philly Joe's promises exciting and intense moments with some of the best improvising musicians of both countries.

Ivi Rausi – vocals, electronica
Laura Põldvere – vocals, electronica
Sid Hille – Fender Rhodes piano, theremin, electronica
Jori Huhtala – bass, effects
Markus Ketola – drums, percussion

View Event →
SOOÄÄR-YARALYAN-OUNASKARI (Estonia-Armenia-Finland)
Sep
12
8:00 PM20:00

SOOÄÄR-YARALYAN-OUNASKARI (Estonia-Armenia-Finland)

Eesti kitarrist Jaak Sooäär, armeenia-eesti bassist Ara Yaralyan ja soome trummar Markku Ounaskari moodustasid trio 2016. aasta kevadel ning sellega on esinetud mitmel pool Eestis ja Soomes. Trio põhjamaise värvinguga muusika keskmes on meloodialiinid, kavas on ka eksootilisi armeenia viise ja improvisatsioone Johann Sebastian Bachi teemadel. Sügisjazzi kontserdil esitletakse trio debüütalbumit „Sabaga täht“ („A Shooting Star"), mille annab välja saksa plaadifirma O-Tone Music. 

Jaak Sooäär on Eesti hõivatumaid muusikuid, kes on tuntud ka paljudel välislavadel. Ta koostööpartnerite nimistu on pikk ja kaalukas. Eesti muusikute kõrval on kitarristi head pikaajalised partnerid Han Bennink, Mikko Innanen, Aleksei Kruglov, Anders Jormin, Liudas Mockunas. Sooäär on koostööd teinud ka Ray Andersoni, Will Calhouni, Dave Liebmani, Vladimir Tarasovi ja paljude teiste meie aja tuntud muusikutega. 

Bassist Ara Yaralyani teatakse väljaspool Eestit Kari Ikonen Triost, teiste seas on Yaralyan koostööd teinud ka Ingrid Jenseni, Vardan Ovsepiani ja Verneri Pohjolaga.

Markku Ounaskari on Põhjamaade hinnatumaid trummareid, ta partnerite hulka kuuluvad Euroopa tipud nagu Arve Henriksen, Anders Jormin, Nils Petter Molvaer, Trygve Seim, Markus Stockhausen, Tore Brunborg, Mats Eilertsen, Lena Willemark, Kristjan Randalu jt. Trummar osaleb mitmetel ECM -i albumitel. 

Koosseis: 
Jaak Sooäär – kitarr
Ara Yaralyan – kontrabass
Markku Ounaskari – trummid

Kontsert on osa Sügisjazz 2018 programmist! Vaata lisaks: www.jazzkaar.ee

https://soundcloud.com/jaaksoo-r/sabaga-taht
https://www.youtube.com/watch?v=C1kR0unMrQE
https://www.facebook.com/SooaarYaralyanOunaskari/


Estonian guitarist Jaak Sooäär, Armenian-Estonian bassist Ara Yaralyan and Finnish drummer Markku Ounaskari trio’s Nordic-sounding music holds focus on the melody – audience can expect exotic Armenian tunes and improvisations on the themes of Johann Sebastian Bach. At Autumn Jazz concert the trio will present its debut album “A Shooting Star”, which will be released under German record label O-Tone Music.

The concert is part of Autumn Jazz 2018 programme! See more: www.jazzkaar.ee

View Event →
TUESDAY JAM SESSION
Sep
11
8:00 PM20:00

TUESDAY JAM SESSION

Tuesday Jam Session on üritus, mis on mõeldud kõigile muusikutele ja muusikahuvilistele. Jämmil mängitakse tuntud jazzipalasid ning peale majabändi on lavale oodatud kõik pillioskajad!

Ürituse toimumisele paneb õla alla ka Eesti kõige parem gin – Metsise Gin. Selle puhul kehtib kõikidel jazzijämmidel baarist Metsise Ginile enneolematu pakkumine 1=2!

11. septembri majabänd – MARKUS EERMANN QUARTET

Markus Anthony Eermann – saksofon
Holger Marjamaa – klaver
Heikko Remmel – kontrabass
Reigo Ahven – trummid


Tuesday Jam Session is a biweekly event for all musicians and music friends. Well known jazz standards will be played and after the house band set, all instrumentalists and vocalists are welcome on stage to jam! 

Event is supported by Estonia's best gin – Metsis Gin. Find a special offer of Metsis Gin 1=2 at the bar at all Jam Sessions this season!

September 11 house band – MARKUS EERMANN QUARTET

Markus Anthony Eermann – saxophone
Holger Marjamaa – piano
Heikko Remmel – double bass
Reigo Ahven – drums

View Event →
LINEAR JOHN (Finland)
Sep
7
8:00 PM20:00

LINEAR JOHN (Finland)

Linear John is a new artist on German based Agogo Records. Long time respected saxophonist from the flourishing Finnish jazz scene stepped to new territories to present his own music. This time as a composer, singer, multi- instrumentalist and a video artist. His approach is a fresh combination of garage-jazz, punk, electronica topped with catchy pop songs. 

The debut album 'Hits with a Twist' which was released in fall 2016 has gained some very good reviews and a nice amount of airplay in Germany, France, Portugal and Finland.  

Linear John live gigs have been an interesting combination of different musical genres including indie pop, punk and modal vocal jazz. 

The second album 'Double Parade' was released by Agogo Records in spring 2018. 

Markus Holkko – Vocals, Sax
Samuli Rautiainen – Piano
Juuso Rinta – Bass
Teemu Mustonen – Drums


www.facebook.com/LinearJohnOfficial/
www.instagram.com/linear_john/
www.agogo-records.com/news/linear-john/
www.agogo-records.com/albums/double-parade/

View Event →
WEEKEND GUITAR TRIO (Estonia)
Aug
31
8:00 PM20:00

WEEKEND GUITAR TRIO (Estonia)

Weekend Guitar Trio was formed in 1993 after Robert Jürjendal’s participation at a Guitar Craft Course in Germany. It consists of Robert Jürjendal, Tõnis Leemets and Mart Soo, with backgrounds in classical guitar/Guitar Craft method, electronic music, and jazz/free improvisation, respectively. They have performed at countless jazz festivals all over Europe, had compositions written specially for them by Estonian and German composers, and presented their own compositions at contemporary music festivals.

WGT has released 9 albums under their own name and is featured on many more. The Estonian Radio and the Estonian National TV have produced programs about them and their music has also been on air on the BBC and numerous other European radio stations.

The trio has collaborated with DJs, players of traditional instruments, choirs (from the Gregorian chant ensemble Vox Clamantis to the Estonian National Male Choir), and many improvising musicians like Jan Bang (live sampling), Brian Melvin (percussion), Markus Reuter (touch guitar), David Rothenberg (clarinet) and Toyah Willcox (vocals).
After their concert at the 2011 Punkt festival in Tallinn, their music was instantly “remixed” by Erik Honoré, Eivind Aarset and Arve Henriksen.

Incorporating an arsenal of effects, a variety of extended techniques and a few choice pieces of peripheral hardware, WGT creates striking soundscapes. The players read off of each other with natural ease and know how to coax unique moods from their instruments. They cross the borders of jazz, rock, traditional and electronic music, throwing in enough stylistic changes to insure Zero Listener Ennui.

At their concert you might feel as if in curved space, where the laws of 3-dimensional physics are not valid. The program is different each time, depending on the venue, the atmosphere, the sound ... and the audience.

Having played together for 25 years, they have plenty of tracks to choose from. But they always throw in at least some freely improvised – or “spontaneously composed” – music as well, sometimes using live electronics in a pre-arranged way, sometimes in the “let’s-push-this-button- and-see-what-happens” style.

https://weekendguitartrio.wordpress.com/

Robert Jürjendal – guitar, electronics
Tõnis Leemets – guitar, electronics
Mart Soo – guitar, electronics

View Event →
KULTUURIÖÖ: TRUMP CONCEPTION (Estonia)
Aug
25
8:00 PM20:00

KULTUURIÖÖ: TRUMP CONCEPTION (Estonia)

Trump Conception on Janno Trump'i loomingut esitav jazzi, funki, jazzroki ja maailmamuusika piirimail mängiv 10-liikmeline gruuviorkester. Bändi kutsus ta kokku 2015. a kevadel ning tänaseks on nad välja andnud kaks plaati: "One" (2016) ja "Wait For It" (2017).
Oma täidlase bigbändiliku kõla ja intensiivse muusikalise energia poolest peetakse kollektiivi hetkel üheks kõige võimsamaks koosseisuks noores Baltikumi jazzis ning viimased kaks aastat on nad olnud nomineeritud ka aasta jazzansambli tiitlile.

Trump Conception on oma tegevusaastatel esinenud jazzfestivalidel nii Eestis kui ka naaberriikides: Jazzkaar, Sõru Jazz, Sillamäe Jazz Times, Riga World Jazz Festival, Saulkrasti Jazz Festival, Klaipeda Jazz Festival.

Koosseis:
Janno Trump - basskitarr, kompositsioonid
Madis Muul - klahvpillid
Pent Järve - kitarr
Dmitri Nikolajevski - trummid
Caspar Salo - perkussioon
Danel Aljo - tenorsaksofon
Keio Vutt - baritonsaksofon
Allan Järve - trompet
Tanel Kuusk - trompet
Johannes Kiik - tromboon

View Event →
KULTUURIÖÖ: ALEKSEI RÕBALNIK DUO (Russia)
Aug
25
6:00 PM18:00

KULTUURIÖÖ: ALEKSEI RÕBALNIK DUO (Russia)

Shadow Forms on pianist Aleksei Rõbalniki ja kitarrist Gleb Laskini ühisprojekt. Duo muusika on kõlanud nii Euroopa kui ka Venemaa suurimates kontserdisaalides ning parimates jazzmuusika raadiojaamades.

Samanimelisel albumil "Shadow Forms" saab kuulda autoriloomingut erinevatest žanritest ja muusikastiilidest: jazz, neoklassika, kaasaegse muusika ja jazz fusion. Iga kuulaja leiab endale midagi.

Albumi esitlus toimus 29. juulil Petrojazzi rahvusvahelisel festivalil Peterburis. Album on saadaval nii iTunes'i, GooglePlay kui ka YandexMusic kaudu.

View Event →
PHILLY JOE'S SEASON OPENING – REIGO AHVEN TRIO feat. JUKKA ESKOLA
Aug
23
8:00 PM20:00

PHILLY JOE'S SEASON OPENING – REIGO AHVEN TRIO feat. JUKKA ESKOLA

Reigo Ahven Trio ehk RAT on sündinud soovist tekitada ajaränne ühte punkti ajateljel, kus paljud jaoks küsitavad dogmad olid veel sündimata - muusikat mängiti koos, lõviosa plaadistatavast muusikast sündis reaalajas, mitte “postis”, õnnestumise baromeetriks ei olnud mitte plaadifirma heakskiit vaid muusikute sisetunne, et siin oli midagi kordumatut.

Reigo Ahven Trio moodustavad Jukkis Uotila (klaver), Peedu Kass (kontrabass) ning Reigo Ahven (trummid). 

Jukkis Uotila on ilma küsimuseta üks “klassikalise” jazzmuusika eksperte Euroopas, kui mitte maailmas, olles meisterlikkuse saavutanud nii trummidel, klaveril kui kompositsioonis. 

Peedu Kass on üks edukamaid jazz-kontrabassimängijaid Eesti ajaloos, hiilgav helilooja ning bändiliider.

Sel kontserdil on võimalus RAT-il teha teoks üks unistus ning kutsuda külalisesinejaks üks selle põlvkonna silmapaistvamaid jazztrompetiste Skandinaavias – Jukka Eskola.

 

View Event →
BANDINGO (Denmark)
Aug
18
8:00 PM20:00

BANDINGO (Denmark)

Bandingo is a young energetic multiethnic funkband. The minds behind the concept are Donatas Petreikis and Jeppe Bredahl, who had a wish of bringing lost grooves and brotherly love into a shared passion: MUSIC! The two live together in Odense as they both are students of the Musicconservatory of southern Denmark. They went scouting for musicians in the western part of Denmark and found the lost hydroelectric organ player, Gunnar from Norway, who, when not riding elks, also studies at a Danish conservatory. As a great player with no genrewise boundaries, Donatas used his magical charm and brought the great guitar player, Mindaugas, into the band. The two was brought into the light of funk while a small European tour was forming. Here we are now!

The music is original with funky roots and expects nothing from the crowd other than to sit back or stand in the bar and enjoy the groovy pressure waves forced into your earhole from tasteful grooves! Bandingo is musically preaching funk with no other intention than everybody having a good time!

Inspired by artist such as; Medeski Scofield Martin & Wood, Jimmy McGriffin, King Curtis and The Meters.

Donatas Petreikis – saxophone
Mindaugas Stumbras – guitar
Gunnar Sjur Ringøen – organ
Jeppe Bredahl – drums

View Event →
ALEKSANDER PAAL BALLADS TRIO (Estonia)
Aug
17
8:00 PM20:00

ALEKSANDER PAAL BALLADS TRIO (Estonia)

Ballads Trio is a special project put together by Aleksander Paal featuring guitarist Jaan-Alari Jaanson and double bassist Ara Yaralyan. Trio's repertoire comprises of rare lyrical pieces that at some point had influenced Paal's playing and shaped his musical taste.

Aleksander Paal, Jaan-Alari Jaanson ja Ara Yaralyan have played together from around 2008 under many different circumstances. As a result of a long and consistent cooperation the musicians developed mutual understanding regarding how jazz music is supposed to be played – as clearly and intelligibly as possible whilst retaining the authentic quality of the genre by using appropriate melodic, harmonic and rhythmic vocabularies. When playing jazz standarts (and especially ballads) the trio's aim is to sound stylistically pure and simple, listening carefully to what the music needs at the moment.

Aleksander Paal – saxophones
Jaan-Alari Jaanson – guitar
Ara Yaralyan – double bass


Ballads Trio on Aleksander Paali eriprojekt, milles löövad kaasa kitarrist Jaan-Alari Jaanson ja kontrabassist Ara Yaralyan. Trio repertuaari kuuluvad haruldased lüürilised palad, mis on Paali mängu kunagi mõjutanud ja tema muusikalist maitset kujundanud.

Aleksander Paal, Jaan-Alari Jaanson ja Ara Yaralyan on vahelduva eduga ning erinevatel asjaoludel koos musitseerinud 2008. aasta sügisest. Pika ja järjepideva koostöö tulemusena on neil kujunenud ühised arusaamad sellest, kuidas peaks jazzmuusikat esitama – võimalikult selgelt ja arusaadavalt, samas autentselt ja kasutades korrektset meloodilist, harmoonilist ja rütmilist sõnavara. Standardite ja eriti ballaadide interpreteerimisel lähtuvad nad eelkõige stiilipuhtusest ning mängivad seda, mida vajab muusika.

Aleksander Paal – saksofonid
Jaan-Alari Jaanson – kitarr
Ara Yaralyan – kontrabass

View Event →
GRUPA JANKE RANDALU (Estonia-Poland-Germany)
Aug
10
8:00 PM20:00

GRUPA JANKE RANDALU (Estonia-Poland-Germany)

Kristjan Randalu – piano
Bodek Janke – percussion

Kristjan Randalu and Bodek Janke have been playing music together for more than 25 years. The folklore music of their homelands Estonia, Poland, Russia and Kazakhstan on the one hand and Jazz on the other are the major influences on their music.

KRISTJAN RANDALU is one of the most compelling pianists of his generation, sought after as soloist, collaborator and composer, his music described by Jazz Times as an "unnameable exotic land".

Born in Estonia in 1978 he moved with his family to Germany as a child where he continued his studies in Karlsruhe and Stuttgart, followed by London, Los Angeles and the Manhattan School of Music. 

His musical partners have included Eivind Aarset, Mark Guiliana, Ari Hoenig, Nguyên Lê, Dave Liebman, Marilyn Mazur, Ben Monder, Nils Petter Molvaer, Trygve Seim and Dhafer Youssef.
Randalu has performed as a soloist with the London Symphony Orchestra, the Stuttgart Chamber Orchestra, the New Chamber Orchestra of Berlin and the Tallinn Chamber Orchestra. He has performed at the Carnegie Hall, the Lincoln Center, the Berlin Konzerthaus, at festivals in London, Paris, Oslo and Istanbul, and toured in the United States and Canada, across Europe and in Turkey, Korea, Australia and Israel.

His awards include the 2007 Jazz Award of Baden-Wuerttemberg, the 2011 Elion Jazz Award in Estonia and his numerous recordings as both soloist and collaborator include a Grammy nomination in 2006 and Jazz Album of the Year at the 2012 Estonian Music Awards.

In 2014 Randalu received the annual music award of the Cultural Endowment of Estonia.

His latest album Absence was released on ECM in 2018.


Drummer and percussionist BODEK JANKE (1979) grew up in a Polish-Russian family of musicians. He moved to Karlsruhe, Germany and continued his studies in Cologne and New York.
He has performed with Gilad Hekselman, Olivier Ker Ourio, Jeremy Kittel, David Liebman, Billy Harper, Ben Monder, Dave Binney, the big-bands of WDR, NDR and HR in Germany and the Moscow State Jazz Orchestra. 

Janke’s performances include clubs and concert halls such as the Carnegie Hall, The Kennedy Center, Iridium, Smalls, Philharmonie Köln and festivals in Paris, Stuttgart, Moers and Almaty. Tours have led him to the US, Europe, Turkey, Morocco and Russia. 

After meeting his Guru Pandit Samir Chatterjee in New York City he began the studies of Indian Classical Music and Tabla.
In 2008 Janke was awarded both the Jazz Award of Baden-Wuerttemberg and the Award of the German Records Critics. In 2010 he was voted "Best Soloist of the Year" at the "Neuer Deutscher Jazzpreis" in Mannheim.

“This jazz duo makes it intimate and let the sparks fly. A zesty ear opener that cooks on all burners, it's simply one of those sets that doesn't give you a lot to say about it when you can just sit back and let the good times wash over you. Smoking stuff most jazzbos are sure to love.” – Midwest Record

View Event →